Víkend s Method Feederem

Většina lidí v dnešní uspěchané době žije v neustálém spěchu a stresu z práce. Často ve všední dny žijeme jen proto, abychom se přehoupli přes pracovní týden a netrpělivě čekáme na dva dny svobody o víkendu.

Když přijde víkend, musíme najít způsob, jak sladit práci s našim koníčkem. Ne vždy je tedy čas na typicky dlouhý kaprový rybářský výlet. Naštěstí je jednou z možností je lov s method feederem - poměrně nové a velmi účinné metody lovu kaprovitých ryb při kratších výletech k vodě...

Vikend_s_method_feederem-krmitko.jpg

Způsob lovu s method feederem (nebo také jak se dnes s oblibou této moderní metodě zkráceně říká s "Methodem") je ideální pro kratší pobyt u vody. Vše, co potřebujete k dosažení slušných výsledků a krásného zážitku z rybolovu, je jen pár hodin aktivního lovu s method krmítkem, bez předchozího zakrmování a zavážení návnad.

Vikend_s_method_feederem-nahoz.jpg

Vikend_s_method_feederem-pelety.jpg

Tento způsob lovu můžete pohodlně spojit s rodinným výletem k vodě – užít si grilování v přírodě a nebo uzení čerstvě nalovených ryb v přenosné rybářské udírně. Můj přítel a já jdeme k vodě vždy dohromady.

Nahodíme kaprové method feedery s malou PVA sítí a už se soustředíme na naše krmítka ve vodě….

Na tuto techniku nepotřebujete nijak rozsáhlou výbavu ani mnoho času.

Vikend_s_method_feederem-pruty.jpg

Dobrý výběr kvalitního rybářského vybavení je však při methodfeederu klíčový. Sebou mám vždy tři pruty: Ultraviolet Method Feeder s vrhací zátěží 90 g pro běžné vody, třídílný Black Stone Method Feeder do 75 g pro vody s větším rybářským tlakem a Black Stone Big Fish Method Feeder do 80 g pro lov na větších plochách, velkých řekách, rybnících a údolních nádržích. Tyto pruty používám v délce 3,30 m. Všechny tyto modely mám dlouhodobě vyzkoušené – mají skvělé vlastnosti jak při odhozu, tak při zdolávání ryb a mají velkou zásobu energie!

S kolegy i přítelem používáme do kombinace s těmito pruty vždy naviják Extend ve velikosti  6007, který pro tento typ lovu výrobce doporučuje. Tento model má skvěle vyvážený chod, je v ideální velikosti pro method feeder a máme jej dlouhodobě vyzkoušený.

Vikend_s_method_feederem-extend.jpg

Veškerá výbava, kterou na method feeder používám se pohodlně vejde do mého nového třídílného pouzdra, které pohodlně pojme method feederové pruty nejen v hlavní komoře, ale i postranních kapsách.

V mém pouzdře mám zkrátka vše potřebné z mojí milované feederové výbavy. Skvěle se do postranních kapes vejdou i návnady, podběrák, krabičky a drobnosti pro koncové sestavy. Přední kapsu používám pro pruty a boční kapsy pro krmítka, krabičky a další potřebnou rybářskou "bižuterii". Do samostatné kapsy se pohodlně vejde i můj rybářský foťák.

Vikend_s_method_feederem-vybava.jpg

V poslední době kvůli nedostatku času používám připravené návazce. Jsou vyrobeny z pletené šňůry 0,16 mm Nihonto Fine Braid, osazené kaprovým háčkem vel. 6 s vyhnutým ostřím.
Tento neuvěřitelně ostrý háček, který dokonale proniká do tkáně spodního rtu ryby a silný návazec fungují skvěle i při lovu větších ryb.

 Vikend_s_method_feederem-cejn+krmitko.jpg

Je to dokonalé řešení pro období kdy nemám čas doma vše připravit. Jednoduše pořídím dostatečnou zásobu návazců a připnutím na karabinku kmenového vlasce jsem připravena k lovu během několika málo okamžiků. Když rybaříte technikou metod feederu, není čas cokoliv u vody připravovat - máte ve vodě dva pruty a záběry přichází většinou rychle za sebou. Zejména pokud se kolem krmítka shromažďují menší ryby, není o záběry nouze.

Vše mám tedy pohodlně v pouzdru a jediné co potřebuji, je pak již jen křesílko. Můžu tak vše snadno vzít sebou z auta najednou, bez nutnosti vracet se pro další výbavu zpět do auta. To je výhodné zejména je-li lovné místo ve větší vzdálenosti od auta, nebo těžší terén, jako jsou například stráně kolem přehrad jako je Orlík, nebo Slapy.

Vikend_s_method_feederem-kapr_1.jpg

Pokud jedete na kratší, maximálně jednodenní výlet, snažte se minimalizovat množství věcí, které si s sebou vezmete. Můžete tak strávit o to více času u vody a vychutnávat si rybaření a relax u vody a nezdržovat se složitým rozkládáním a zase skládáním přehnaně velké výbavy. U lovu s method feederem to platí dvojnásob.

Petrův zdar!

Agata Korzeniowska