Letní štiky

Většina milovníků přívlače čeká v červnu na zahájení lovu dravců dychtivě – 16.6. to je čas, kdy můžeme všichni začít s lovem dravců bez omezení! Letos jsem ale obzvláště těžce hledal čas pro červnové rybářské výlety. Ale jak říká klasik, trpělivost růže přináší. Dlouho očekávaný víkend vyčleněný na lov štik na přehradě konečně přišel! Rychle jsem vstal a naplnil auto veškerou mojí přívlačovou výbavou! Vyrazil jsem na své oblíbené místo, kde jsem v minulosti nachytal pár slušných štik. Loď už kamarád připravil a tak jsme se hned mohli vydat na vodu.

lod.jpg

Počasí ale nebylo ideální – foukal poměrně silný severozápadní vítr a chvílemi hustě pršelo. Navíc v noci byla teplota dost nízká okolo 5 stupňů, během dne pak pouhých 15 stupňů.

Moje zkušenosti z minulých lovů mi říkali, že štiky tentokrát nebudou v mělkých vodách, ale naopak, v hlubších partiích přehrady. Náš výlet za štikami nezačal úplně nejlépe – hned na začátku lovu se mi podařilo ztratit pár mých oblíbených nástrah o vázky. Druhý den nebyl o moc lepší, navíc jsme za několik hodin vláčení chytli jen jednu větší štiku. Teprve třetí den začaly štiky ochotně brát gumové nástrahy ve sloupci… Hned z rána jsem vytáhl štiku přes 60 cm. A to na můj oblíbený Fishunter Ripper v délce 9,5 cm (barva č. 335) s jigovou hlavičkou pouhých 6 g. Na stejnou nástrahu se po krátké době podařil další záběr, ještě větší štiky, odhaduji přes 80 cm, ale bohužel se ryba u lodi vypnula.

stika_1.jpg

Pak přicházely ještě další a další záběry, až se mi na hloubce podařilo zdolat štiku přes 70 cm, za kterou jsem byl opravdu šťastný. Tahle krásně vybarvená štika se nechala zlákat na pomalu se pohybujícího Fishuntera. I přes to, že nebyla nijak obrovská a nachytal jsem zde i mnohem větší štiky, velmi mě potěšila!

Dokončil jsem ten den lov stejným způsobem, jako jsem začal – s Ripperem na 6 g hlavičce a vytáhl ještě několik menších štik mezi 50 a 60 cm... Třetí den nastal čas vrátit se domů. Bohužel, protože štiky se opravdu rozebraly… Abych to shrnul, ty dny nebyly co do velikosti ulovených štik, ani co se týče počasí, to co jsem očekával. Počasí bylo špatné a podmínky byly drsné až do chvíle, než se vyjasnilo. Těch pár hodin za krásného počasí babího léta však stálo za to. Počet záběrů na Fishuntera byl neuvěřitelný...

stika_2.jpg

O pár dní později jsem se vrátil do stejného místa na této „štičí“ přehradě a dostal jsem docela slušnou štiku na 11 cm Sairu (viz foto). Na mém druhém výletě jsem dostal i několik menších štik. Moje hlavní nástrahy byly, jak jsem se již zmínil, Fishunter a Saira, které fungují velmi dobře a používám je právě na hlubších partiích přehrad a velkých řek.

stika_3.jpg

Hodně štěstí a uvidíme se u vody!

Za náš tým Piotr Marchelski