Komfort ve vodě - prodyšné broďáky a brodící boty MIKADO

V dnešní době, kdy technologie používaná při výrobě oblečení zašla tak daleko že je materiálově oblečení přizpůsobeno komfortu a funkčnosti v maximální míře, potkáváme stále méně rybářů brodících v tradičních gumových broďácích. Odklon od tradičních broďáků má více důvodů - za prvé jsou klasické brodící holínky nepohodlné a za druhé těžké. O komfortu chození v takovém oděvu v teplých dnech ani nemluvě. Samozřejmě mají stejně jako neoprénové broďáky svoje výhody jako je např. odolnost proti poškození. Bezpochyby jsou však budoucností v brození prodyšné funkční  broďáky ve spojení s brodícími botami. V minulé sezóně jsme v týmu MIKADO měli možnost testovat broďáky, které jsou od roku 2016 revoluční novinkou v nabídce značky MIKADO.

fot1-481x640.jpg

Technicky jsou broďáky MIKADO tvořeny 3-vrstvým, voděodolným, membránovým materiálem se schopností odvodu vlhkosti. Navíc je materiál pokrytý teflonem, který má schopnost "odrážet" vodu a zároveň zvyšuje celkovou odolnost.

fot2-1.jpg

Jedná se o velmi promyšlený výrobek dopracovaný co se týče funkčnosti, komfortu a kvality k dokonalosti a uspokojí tak nároky každého rybáře při každé technice lovu. Testovali jsme broďáky jak při muškaření na dlouhých vycházkách při hledání pstruhů a lipanů tak také při lovu pod jezy, na mělkých i hlubších řekách, z lodě i nafukovacího člunu. Tento typ broďáků je vynikající pro tyto typy lovu. Velkou výhodou jsou tyto broďáky např. při vypuštění lodi na vodu, nebo lovu v dešti, kdy často sedíme na mokrém povrchu rybářské stoličky, nebo lodě. Je však potřeba myslet i na bezpečnost - velmi vhodné je při brození vodou k jakémukoliv typu broďáku používat  plovoucí vestu. Značka MIKADO má v nabídce velmi oblíbený model UMG ASE FLOATING PLUS.

fot3-426x640.jpg

Projektanti v MIKADU kladli velký důraz na detaily podle pravidla "aby se lépe žilo"... Na tomto moderním výrobku je to spousta maličkostí, které jako celek skutečně zlepšují kvalitu a komfort lovu. Tady jsou některé z nich:

Zesílená kolena - mnohokrát zvláště při vláčení potřebujeme přikleknout k ulovené rybě, nebo se vyšplhat na břeh po ukončení lovu. Použití zdvojeného materiálu na kolenou možná nezvyšuje komfort, ale určitě má velký vliv na odolnost a s tím spojenou životnost výrobku.

fot4-640x496.jpg

Kapsy - broďáky jsou opatřeny dvěmi vnějšími a jednou vnitřní kapsou. Ve vnitřní kapse lze uschvat dokumenty a telefon, zatímco vnější dvojitá kapsa je určena pro krabičku a další důležité drobnosti.

fot5-640x359.jpg

D-Kroužky - kroužky umístěné na obou kšandách jsou velmi praktickým doplňkem. Lze k nim připnout pean, nůžky na vlasec a jiné potřebné drobnosti.

fot6-640x400.jpg

Spony, kšandy, pásek - celek doplňují pohodlné kšandy se širokýnm nastavením, doplněné komfortními "C" širokými nárameníky. Celek doplňuje komfortní bederní, pás zasazený v poutkách, které ho drží na místě. Vše spojují široké funkční spony.

fot7-640x400.jpg

Boty - doplněním broďáků, ukončených neoprenovou ponožkou, jsou funkční brodící boty MIKADO RUBBER SOLE. Dostupné jsou ve dvou verzích s podrážku gumovou a filcovou. Měli jsme možnost vyzkoušet oba typy, při brození v horských kamenitých řekách (na kluzkých, mokrých kamenech se vyplatí mít filcovou podrážku), tak také při lovu ve větších řekách na písčitém a bahnitém dnu, kde gumová podrážka s hrubým vzorem je mnohem lepší.

fot8-640x480.jpg

Resumé: Brodící boty MIKADO jsou založeny na solidní konstrukci s vysokým kotníkem, která plní dvojí funkci: za prvé stabilizuje nohu v kotníku, což je zvýšením komfortu a bezpečnosti, za druhé zabraňuje pronikání písku a bahna do boty, což snižuje možnost opotřebení ponožky. V prstové části je navíc použit pevný materiál, který chrání prsty před úrazen, zvláště při nechtěném úderu do kamene, nebo smeknutí se nohy o kořen. Boční síťka dokonale odvádí vodu, díky čemu nejsme nuceni pochodovat s několika kily navíc. Celek je doplněn kvalitními šněrovadly v kovových očkách.

fot9-640x480.jpg

 

fot10-640x451.jpg

Ve výsledku broďáky + brodící boty MIKADO tvoří dokonalý výrobek pro všechny rybáře. Mimořádný komfort lovu spojený s trvanlivostí, odolností a jakostí provedení nám přináší zpříjemnění každé minuty lovu, bez strachu že promokneme, nebo promrzneme na podzim a v zimě a naopak že se propotíme v létě. Jsou to velmi důležité faktory působící nejen na komfort lovu, ale také na naše zdraví.

Recenze je převzata z volně dostupných zdrojů.

Tým SPLÁVEK.CZ