SHIMANO PRUT Catana CX feeder 3,30/3,60 mediu

SHIMANO Catana CX feeder 3,30/3,60 mediu (1)
Feederový program

Žhavá novinka pro rok 2011 pro vyznavače ohnutých špiček je na trhu už dnes. Shimano Catana CX feeder je nástupcem jednoho z nejprodávanějších feederů na trhu ve střední cenové třídě modelu BX. Konstruktéři od Shimana hodili… Více informací

 Skladem ihned 1 ks
2 799
2 313 bez DPH
DPH:
21 %
Výrobce:
SHIMANO
EAN:
022255134804
Záruka:
2 roky

Žhavá novinka pro rok 2011 pro vyznavače ohnutých špiček je na trhu už dnes. Shimano Catana CX feeder je nástupcem jednoho z nejprodávanějších feederů na trhu ve střední cenové třídě modelu BX. Konstruktéři od Shimana hodili rukavici ostatním výrobcům a opět pro rybáře, ferraře, příznivce značky Shimano připravili opravdu pěkný kousek. Jak už je zvykem určitě model Catana CX osloví devíti modely všechny vyznavače feederu a to jak rybáře hračičky s light feedery až po těžké tvrdé chlapi co si mohou vyhrát řadou extra heavy. Dnes se podíváme drobnohledem na zoubek asi nejprodávanějšímu modelu a to je Catana CX medium feeder. 
Hned při prvním seznámení nás trkne nový design modelu CX. Je pryč aspoň pro mě nehezká šedá a nový model je celý v černé barvě. Celý blank je matný bez laku jen o rukojeti je zalakované logo prutu s technickými informacemi pro budoucího majitele. Popisky s logem jsou ve zlaté barvě a s polečně s černým blankem vypadá prut velmi elegantně.

Blank prutu je vyroben z uhlíkových vláken XT40 a nového materiálu GeoFibre. Ten to zcela nový materiál dává prutu vysokou tuhost, pevnost v tlaku a pevnost v tahu. Oproti staršímu modelu je tedy logicky model CX rozhodně rychlejší. Při náhozech se tato vlastnost projeví v přesnějším házení, ale neznamená to, že pokud to nemáme v rukách tak, že prut tuto dovednost která je při feederu tolik důležitá vyřeší za nás. Řekl bych - šikovným pomůže k ještě lepší dokonalosti. V této střední cenové kategorii dostává koncový uživatel opravdu kvalitní výrobek za příznivou cenu. Stejně jako i u vyšších modelů je medium od Shimana vyráběno v délce 3,66m s vrhací zátěží 100g. Blank prutu je nepatrně štíhlejší s čímž souvisí i samozřejmě menší váha prutu 215g. Složená délka prutu je stejná 126cm což znamená pro ty co uvažují o výměně feederu a mají starý feederový prut taktéž 3,6m můžou bez problémů použít starší obal na pruty a nemusí se poohlížet po novém. Nová Catana CX medium feeder je standardně osazen třemi špičkami Super Tip AX SGSD 1,2,3oz se kterými si můžeme troufnout jak na stojaté tak i na středně tekoucí vody. Určitě si neodpustím jako u dalších prutů v mediu od Shimana, že je zapotřebí dokoupit pokud chceme být úspěšní na stojatých vodách náhradní špičky a to buď grafitovou 0,5oz a nebo ještě lepší laminátovou 0,35oz. Čím budeme mít měkčí špičku na feederu tím více uvidíme  záběrů a pokud je budeme schopni vyhodnotit náš lov se stane o něco více úspěšnější. Novou Catanu CX Medium feeder lze doporučit jak začínajícím tak i feedrařům kteří mají již něco za sebou. Je to feeder se kterým můžete jít bez problémů jak na větší ryby kapry, parmy, ostroretky tak si s ním vyhrajete i při lovu cejnů a plotiček. Jsem přesvědčen, že Catana CX Medium feeder je prut který si zaslouží Vaší pozornost a určitě přesvědčí spoustu z Vás o své kvalitě za rozumnou cenu.

 

Uživatelská recenze produktu SHIMANO PRUT Catana CX feeder 3,30/3,60 mediu

Vlastníte tento produkt? Chcete se podělit s ostatními o svých zkušeností? Neváhejte a ohodnoťte produkt.

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
0% Hodnotilo 0 uživatelů