SHIMANO NAVIJÁK TWINPOWER CI4 4000

NAVIJÁK TWINPOWER CI4 3000 (1)
Feederový program Splávkový program

Shimano získává opět další ze svých mnoha světových prvenství v tom, že do jednoho navijáku vložilo neskutečnou věc -  tři spolu pracující brzdné systémy nazývané TRI-DRAG.  TRI-DRAG je něco to tu ještě nebylo. Někteří… Více informací

 Skladem ihned 1 ks
6 305
5 211 bez DPH
DPH:
21 %
Výrobce:
SHIMANO
EAN:
022255118965
Záruka:
2 roky

Shimano získává opět další ze svých mnoha světových prvenství v tom, že do jednoho navijáku vložilo neskutečnou věc -  tři spolu pracující brzdné systémy nazývané TRI-DRAG.  TRI-DRAG je něco to tu ještě nebylo. Někteří rybáři většinou preferují pouze jeden ze dvou známých brzdných systémů, jakými jsou přední, anebo zadní brzda, ale je tu také mnoho těch, kteří se nedovedou snadno a jednoznačně rozhodnout čemu dají přednost. Zkušení samozřejmě znají výhody obou možností a volí navijáky podle toho, jakými rybolovnými technikami právě loví, popřípadě podle podmínek ve kterých chtějí lovit. V mnoha situacích jsou ale využitelné a také velmi užitečné oba typy brzd.  Když k tomu přidáte ještě možnost bojové brzdy pak už nemůžete chtít, a vlastně ani nemůžete mít víc. Jestliže se navíc systém TRI-DRAG nachází v těle navijáku vyrobeného ze zcela nového materiálu jakým je CI 4 a tento  naviják nese název TWINPOWER, pak si můžete být zcela jisti, že držíte v ruce něco, co naprosto zřejmě patří do skupiny nejmodernějších a technologicky nejlépe vybavených navijáků na světě.
Co je to CI 4? 
CI 4 je materiál, který vznikl syntézou uhlíku a polyamidu. Byl původně vyvinut Shimano  cyklistickou divizí, kde se stal díky své houževnatosti a pevnosti vlajkovou lodí technologie Dura Ace. Nyní se dostává do konstrukce rybářských navijáků.  Výsledkem je naviják s mechanismem  uvnitř pevné ochranné konstrukce těla. Díky nízké hmotnosti snižuje únavu ruky a poskytuje cit a rovnováhu ve spojení s prutem.
Jak ale tři brzdné systémy v jenom navijáku fungují?
I když se to může zdát na první pohled složité, věc je zcela prostá. Když zadní brzdu zcela utáhnete, pak naviják pracuje výlučně v režimu přední brzdy, přičemž nelze využívat bojovou brzdu. V tom případě vládnete klasickým navijákem s přední brzdou. Ať točíte jakýmkoli ovládacím prvkem brzd na zadní části navijáku, nebude to mít vliv na chod a citlivost přední brzdy. Ta se teď ovládá výlučně maticí na čele cívky.  Naopak, když zcela utáhnete přední brzdu navijáku v době, kdy je zadní a bojová brzda v poloze „minimum“, takže páčka bojové brzdy je v poloze vlevo stejně tak jako ovládací kroužek zadní brzdy, pak naviják přechází do režimu, kdy je ovládán zadní a bojovou brzdou. Máte tedy klasický zadobrzdový naviják s bojovkou, který pracuje a je ovládán zadní a bojovou brzdou. Ale pozor, teď přichází něco co je velmi zvláštní a smysluplně využitelné !! Máte-li naviják nastaven v režimu zadní brzdy, pak zjistíte, že když ovládací kolečko zadní brzdy nastavíte do polohy „minimum“, tedy s ním otočíte zcela vlevo, stává se bojová brzda tak citlivou, že je v podstatě jediným prvkem, kterým ovládáte brzdu navijáku od absolutní nuly do maxima. To můžete využít i tak, že budete brzdný systém využívat podobně jako baitrunner. Při poloze páčky volnoběžné brzdy zcela vlevo se cívka naprosto lehounce a snadno otáčí při minimálním tahu za vlasec. Začnete-li tlačit páčku doprava, pak se síla odporu zvyšuje až na maximum, kdy je ovládací páčka zcela vpravo. Je-li páčka bojové brzdy uprostřed svého pracovního rozsahu, pak je brzda nastavena  přibližně na hodnotu vlasce o průměru 0,16 mm. Rozhodnete-li  tento naviják používat při lovu s nástrahou umístěnou mimo háček, pak je tento naviják k tomuto účelu díky svému unikátnímu brzdnému systému rovněž vhodný.
To vše činí z navijáku TwinPower CI 4 naprostý unikát, který tím pádem můžete skvěle využívat při mnoha rybářských disciplínách. Je vhodný nejen pro přívlač, ale je vynikající také pro feeder, plavanou i lehkou položenou. Také proto je tento naviják v balení nadstandardně vybaven třemi cívkami. Rozhodnete-li se pro jiný druh rybaření a je proto zapotřebí změnit průměr vlasce, není nic snazšího než jednoduše vyměnit cívky, které rovněž stojí za povšimnutí. Cívky AR-C Spool, kterými je TwinPower CI 4 vybaven jsou nové konstrukce s okrajem cívku ve tvaru V. To umožňuje odmotávání vlasce z cívky v menších smyčkách, což se projevuje v mnohem delších a přesnějších hodech. Navíc cívka  AR-C minimalizje nebezpečí zamotání vlasce.
Naviják TwinPower CI 4 se známou  SR koncepcí tedy nabízí celou řadu zcela jedinečných parametrů a neměl by v žádném případě chybět ve vybavení žádného rybáře, který to myslí s rybařinou jen trochu vážně.

Uživatelská recenze produktu SHIMANO NAVIJÁK TWINPOWER CI4 4000

Vlastníte tento produkt? Chcete se podělit s ostatními o svých zkušeností? Neváhejte a ohodnoťte produkt.

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
0% Hodnotilo 0 uživatelů